Foldery Thunderbird i IMAP na serwerze pocztowym

Jeśli chcesz, aby Thunderbird (w instrukcji opisujemy wersję 102.6.1) zapisywał wysłane wiadomości e-mail w folderze Elementy wysłane na serwerze, a nie na komputerze, musisz wykonać następujące czynności.

1. Po dodaniu konta IMAP foldery pojawią się poniżej skrzynki odbiorczej.

W pierwszej kolejności należy ustawić ścieżkę do folderu głównego serwera IMAP. Kliknij nazwę konta prawym przyciskiem myszy i wybierz Ustawienia z menu kontekstowego. 

W oknie Ustawień konta wybierz Konfiguracja serwera z menu po lewej stronie, a następnie kliknij przycisk Zaawansowane...

W otwartym oknie, w polu Katalog serwera IMAP, wpisz INBOX i kliknij OK

Teraz sprawdzimy zasubskrybowane foldery
Zamknij okno Konfiguracji serwera.

Odśwież listę folderów, zwijając i ponownie rozwijając konto w menu po lewej stronie. Skrzynka odbiorcza i inne foldery będą wyświetlane w tym samym miejscu.

Jeśli nie widzisz wszystkich folderów, które znajdują się na serwerze, sprawdź ustawienia subskrypcji w programie pocztowym. Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę konta w menu po lewej stronie i wybierz opcję Menedżer subskrypcji... 

Przyciskiem Odśwież (1.) załaduj listę folderów na serwerze IMAP. Zaznacz foldery, które chcesz wyświetlić w kliencie (2.).Zatwierdź wybór przyciskiem Subskrybuj (3.). Alternatywnie możesz po prostu wybrać odpowiednie foldery za pomocą pola wyboru.

Kliknij przycisk OK, aby zakończyć subskrypcję wszystkich folderów.

2. Mapowanie folderów systemowych
Jeśli wszystkie foldery znajdują się na liście, ponownie otwórz okno Ustawienia (patrz wyżej). Tym razem wybierz pozycję Kopie i foldery i ustaw foldery jak na zrzucie ekranu poniżej.