Zmiana właściela domeny .cz

Rozpoczęcie zmiany właściciela domeny .cz prosimy rozpocząć od następujących kroków:
 
 
1. Przejdź do strony  www.forpsi.com
2. Kliknij DOMENY w górnym menu (górna część ekranu) .
3. W lewym menu kliknij pogrubiony link .cz domains 
4. Po prawej stronie w dolnej części ekranu wybierz  Request to change .cz domain owner
 
Bezpośredni link do Formularza.
 
Wpisz nazwę swojej domeny .cz w polu formularza i kliknij przycisk  "Send request".
W poniższym formularzu podaj kontakt ID nowego właściciela domeny, a także adres e-mail, na który należy wysłać żądanie. Jeśli nie znasz ID kontaktu nowego właściciela domeny, możesz go znaleźć w bazie danych CZ.NIC. Możesz też zarejestrować nowy identyfikator kontaktu dla nowego właściciela domeny (postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami). 

Po kliknięciu przycisku "Wyślij zapytanie" wyślemy zapytanie w formacie .pdf na wybrany adres e-mail. Żądanie można potwierdzić za pomocą jednej z dostępnych opcji: 

1) wydrukuj zgłoszenie i potwierdź je uwierzytelnionymi podpisami obu właścicieli domen (obecnych i przyszłych). W takim przypadku konieczne jest doręczenie żądania w formie pocztowej na adres: 
 
INTERNET CZ, a.s.
Domain department
Ktiš 2
384 03 Ktiš
Czech Republic

 Na podstawie tej prośby będziemy przetwarzać zmianę właściciela domeny w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych po dostarczeniu pocztą. 

2) zapisać żądanie i potwierdzić je podpisem elektronicznym. Następnie wyślij go w załączniku na adres domain@forpsi.com w celu przetworzenia. Ta opcja jest oferowana tylko klientom czeskim, a podpis elektroniczny musi być złożony w jednym z tych urzędów certyfikacji: 
 
* Instrukcje dotyczące potwierdzenia dokumentu .pdf z  podpis cyfrowy.

 ________________________________________________________________________________________________
 
Jak znaleźć Contact ID nowego właściciela domeny lub jak zarejestrować nowego właściciela domeny w rejestrze CZ.NIC. ?
 
Jeśli nowy właściciel domeny posiada również inne domeny .cz, jego identyfikator kontaktowy można znaleźć w bazie danych WHOIS CZ.NIC (www.nic.cz). Wpisz nazwę domeny .cz w polu wyszukiwania "SZUKAJ W REJESTRZE" (patrz zdjęcie).Gdy wybierzesz konkretną nazwę domeny i wyszukasz ją w bazie CZ.NIC WHOIS, uzyskasz informacje o właścicielu domeny i inne ważne dane. Poniżej w podświetlonym na czerwono prostokącie widać przykładowy identyfikator kontaktu właściciela domeny, który można wykorzystać do formularza zmiany właściciela domeny .cz (pamiętaj to tylko przykład!). 


Jeśli nowy właściciel nie posiada jeszcze żadnej domeny .cz, konieczne jest zarejestrowanie nowego Contact ID. Ta opcja znajduje się bezpośrednio w formularzu zmiany właściciela domeny, w którym możesz kliknąć „utwórz nowy kontakt”. Możesz wybrać identyfikator nowego ID kontaktu, jak chcesz. Jeśli identyfikator kontaktu już istnieje, system poinformuje o tym.